Chceš se stát mým SB??? Přihlaš se → TADYChceš se stát celebritou??? Tak klikni → TADY

.(c)žabičkaa-(c)žabičkaa-(c)žabičkaa-(c)žabičkaa


K dietě patří sport

22. května 2008 v 15:14 | Teujfel
7ui
Nejlépe se hubne pohybem, ale při jakých sportech je vydání energie největší? Představujeme pohybové aktivity, které vám zaručeně pomohou s přebytečnými kilogramy.

Běhejte!
Běhání je ideálním sportem na hubnutí, průměrně totiž spálíte za hodinu běhu 720 kalorií. Pro mnoho lidí není běh zrovna oblíbeným pohybem, ale když si zvolíte příjemnou a hezkou trasu po přírodě a obujete kvalitní boty (ty jsou základ), změní se nenáviděný sport na výbornou zábavu. Hlavní je se na začátcích nepřepínat, střídat běh s chůzí a trasy prodlužovat postupně.
Kolem proti maxizadku
Dalším báječným spalovačem kalorií je jízda na kole. Za hodinu v cyklosedle spálíte až 680 kalorií. Jízda na kole narozdíl od běhu nezatěžuje klouby a šlachy. Je vhodná zejména pro ženské kritické partie - posiluje nohy a zadeček.
Spalujte na dovolené
Řada lidí volí dovolenou po sezóně. Na příklad v Egyptě nebo i Řecku slunce jěště pěkně svítí, pláž je rozpálená a opálení krasavci plácají do míče. Přidejte se k nim, při hodině plážového volejbalu totiž spálíte až 720 kalorií za hodinu. Pobíhání v písku vám dá pořádně zabrat, ucítíte svaly, o kterých jste neměli ani tušení. Dobré je nechat si vysvětlit pravidla a techniku, protože volejbal není úplně tím nejjednodušším sportem, ale za trochu trpělivosti se vám odmění pořádnou porcí zábavy.
Choďte!
Mnozí se domnívají, že při chůzi nezhubnou, ale opak je pravdou. Za hodinu svižné chůze spálíte 400 kalorií a ještě na to nepotřebujete žádné speciální vybavení nebo talent. Krok levou nohou by měla doprovázet dopředu pravá paže a naopak. I u chůze je dobré zvyšovat intenzitu a vzdálenost postupně. Příjemný terén vám také pomůže vyčistit si hlavu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama